ظریف: ارائه پیام روحانی به رییس‌جمهور فرانسه/ دیدار با مکرون خوب بود

[ad_1]

فرانسه متعهد به اجرای برجام است و تاکید دارد بر این‌که برجام یک توافق بین‌المللی غیرقابل مذاکره است، پس می‌باید توسط همه طرف‌ها به طور جدی اجرا شود.

وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با رییس جمهور فرانسه این دیدار را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: پیام آقای روحانی هم به آقای مکرون ارائه شد.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف پس از دیدارش با رییس‌جمهوری فرانسه در پاریس گفت: در این دیدار بحث روابط دو جانبه و علاقه دو طرف به گسترش روابط تاکید شد و مکرون تاکید کرد که فرانسه با جدیت همکاری‌های اقتصادی دو کشور را دنبال می‌کند.

وی افزود: همین‌طور درباره برجام و این‌که فرانسه متعهد به اجرای برجام است و تاکید دارد بر این‌که برجام یک توافق بین‌المللی غیرقابل مذاکره است، پس می‌باید توسط همه طرف‌ها به طور جدی اجرا شود.

وزیر امور خارجه گفت: بحث مفصل و خوبی درباره مسائل منطقه‌ای داشتیم و ضرورت یافتن راه‌حل‌های سیاسی و همین‌طور طرح‌هایی که دولت جدید فرانسه برای پیگیری جدی بحران سوریه دارد و پیدا کردن روش‌هایی برای کمک‌رسانی که مورد علاقه و تاکید جمهوری اسلامی ایران هم همواره بوده است.

ظریف افزود: پیام آقای روحانی به رییس‌جمهور فرانسه هم ارائه شد که در این پیام ریاست جمهوری کشورمان نسبت به همکاری‌های دو جانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی نظراتشان را مطرح کرده بودند.

بنا بر گزارش خبرگزاری صداوسیما، وی گفت: کاملا مشخص است که دولت جدید فرانسه علاقه‌مند به گسترش بیش از پیش روابط با جمهوری اسلامی و علاقه‌مند به حضور فعال در مسائل منطقه‌ای است و در این زمینه‌ها جمهوری اسلامی این آمادگی را دارد که فعالیت و همکاری نزدیک داشته باشد.

ظریف افزود: البته با فرانسه در بعضی موارد طبیعتا اختلاف دیدگاه داریم اما موارد متعددی هست که روی موضوعات مشترک می‌توانیم کار کنیم.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *